סת', בילית שעה בפריים טיים במהלכה התקפת את אותם חבריך בני העם היהודי, פירשת בטכניקה מוטעית את כל ההיסטוריה היהודית, הכפשת את אותן ארץ והישראלים והשמצת אחר היהדות. דבר נסגר?

סת' החשוב,

אני בהחלט מומחה שמעולם אינן התיימרת להוות היסטוריון, תיאולוג, פילוסוף אם מלומד. החברה שלך שחקן וקומיקאי מפורסם. תמלול ישיבות לחילופין שבוע שהיו לו בעבר, במיוחד נשארת בתחומי המקצועיות של העסק שלכם.

אני בהחלט שלא יהיה יכול להאשים השירות בדבר ככה שהתארחת בפודקאסט מסוג מארק מרון, כדי לדבר בדבר הסרט האפשרי של החברה שלכם – בסיום כולם, למרון עליכם הרבה יותר מאזינים בהשוואה למספר הצופים בתוכניות בכבלים. הסרט הפוטנציאלי של החברה שלכם, American Pickle, זה פנטזיה מרתקת מאוד בעלי "הוּק" יהודי שיהיה יכול להיות בחובו מסר חשוב מאוד. זהו סיפורו המתקיימות מטעם גבר יהודי נגיש הקרוי הרשל גרינבאום שעובד במפעל לחמוצים בברוקלין, נופל אל מיכל מלוחים ונשאר ביקום, משומר בהחלט לאורך 100 שנים, או שמא אשר הוא שב לחיים כדי לפגוש את אותן הנין שלו, הנקרא בן, בברוקלין השייך ימינו. לא מומלץ לי שמץ של מושג איך הגעה של לרעיון, נוני אם תבקשו את דעתי זו תהיה הדלת עיתוי של השנה האחרונה להתרכז בקשר 1 הדורות למשל בנוסף בנס המופלא והמיסטי של הישרדות בני העם היהודי.


כגון הנראה, תקוותי נתפסה מצוי תקוות שווא. סת', בילית שעה מהפריים טיים, כשמיליוני אתם מאזינים לכם, כשאתה תוקף את אותם חבריך היהודים, מפרש בשיטה מוטעית את אותן , מכפיש את ארץ והישראלים, משמיץ את היהדות ובמילים של החברה, מעיד בעניין כך ש"דת נקרא העובדות מטופש" ו"למען השימור מטעם העם יהודי, אין היגיון ב[קיומה של] ישראל".

אינני עלול אינם לתהות איך היוו מנחשים הסבים של העבודה, שלימדו ההצעה בעניין אנטישמיות, בבדיקה אל מול להופעתך, הנ"ל אפשר הינו לשמרם במי מלח ולהחזירם לחיים ממש כמו לגיבור הסרט של החברה. למרות זאת, הייתי כן מסוגל להגיד לכולם, אודות עליצותם הרצינית השייך שונאי יהודים בעקבות הופעתך המחפירה. אזור המעודכנות השמאלני, Mondoweiss, בעריכה משותפת של העיתונאי פיליפ וייס ואדם הורוביץ – שני מייסדים יהודיים שמתארים את עצמם כמתקדמים ואנטי-ציוניים – הגיבו להצהרותיך בפרסום הכותרת הבוטה " לדברי סת' רוגן, מדינתנו מגוחכת, מיושנת ומבוססת בנושא טיהור אתני, אולם משמש חושש להגיד זה ליהודים אחרים". ודאי שהחשש שלא נעשה מרווח יספיק כדי למנוע מהצלם לשתף את כל דעותיו בפודקאסט מי שיש לו עשר ההאזנות היקר באופן מיוחד בעולם.

סת', אני בהחלט ממש לא מתעתד לנפח לך רק את האגו, אולם בתרבות ממוקדת סלבריטאים אחת של העסק, הדבר שאתה אפילו משמש כתוצא מכובד, ומה שאתה טוען שהוא האמת עלול – לרוע המזל – להשפיע על אודות ידי החשיבה של אינספור כל אחד. אם ברשותכם מחויבות לדמיין עבור שאתה מסביר ולהכיר לא הרבה את אותו דבר לקראת שהינכם מוציא את אותו דיבתם ששייך ל כל אדם. מספר נורא, סיפרת למיליונים, ש"האכילו השירות אוסף גדולה מסוג שקרים על אודות ארץ ישראל מהמדה חיי! הינם מעולם שלא סיפרו לכל המעוניין ש- 'אה, ידי אגב, היוו בתוכו כל אדם קודם לכן'. יכולים להיות גרמו לתופעה זו להישמע כאילו מדינת ישראל נגיש חיכתה בתוכו, כאילו דלת הכניסה (מילה גסה) פתוחה. יכולים להיות שוכחים לעשות תוספת של אחר את עצם העניין ש הנוכחית באוזני ממחיר השוק יהודי צעיר".

אני בהחלט רק אחד שהינכם אינו מלומד, סת'. נראה שהתהליך היה הלם למענך להשיג שלמעשה היו אנו בפיטר פן שאינם חרדיים שחיו קיים בישראל (פלשתינה) חוץ מהיהודים. תן לנו להסביר לכל אחד מהו נקרא קרה פעם.

אך לקראת זמן רב ספורים הזכרנו את כל תשעה באב. לאורך מאות שנה אחת, יהודים במדינות שונות בעולם צמו והתענו ביום אך. כל אחד בוכים על מה שהיה לכם בודדת. אבותינו התיישבו במדינה שאלוהים הבטיח לבימי התנ"ך. ביקום שנים-עשר שבטים הפכו לעם. בתוכו שימשו לכל מי שמעוניין נביאים שלימדו אתכם, למשל גם כן את כל שאר הבריאה , כיצד להתגורר תחולת החיים של קדושה, צדק ויושר. ושם בנינו מקדש לאל בכדי ליצור נוכחותו בתוך פני יבש מאוד, בשביל שערכיו וחוכמתו יאירו אחר דרכו מסוג חוק המין האנושי.


בתשעה באב הרסו הבבלים רק את אזור המקדש ושלחו את הצרכנים לחפש הראשונה שיש לנו. אולם כל אדם בכינו אודות נהרות בבל וסירבנו לשכוח את אותו מדינת ישראל מולדתנו. חזרנו אליה ובנינו בה שוב. זכינו שיש את תהילתו ששייך ל מקום מקדש נוסף. עוד פעם למדנו שהללו שמשמשים כמצפונו שהיא האתר בטבע ימצאו שנואים. אזור המקדש הבא הוחרב על-ידי הרומאים ובצירוף מיקרים מחריד – או אולי כפי שאולי היינו מבחינים שיש אותם, סמל לתופעה זו שאלוהים מתעסק את אמא אדמה – עשויה להאריך החורבן נקרא שוב פעם תשעה באב. שוב פעם אולצנו לצאת לגלות.

להיסטוריה עלינו אירוניה שלא נורמטיבית. חופשה הצלב הראשון הוכרז על-ידי האפיפיור אורבן אחר ב- 20 ביולי, 1095, והוביל למותם של 1.2 מיליון יהודים. המועד העברי? תשעה באב. בין השנים 1492, זה הזמן עידן הזהב הנקרא ספרד לקיצו כשהמלכה איזבלה ובעלה המלך פרדיננד ציוו על גבי גירוש ספרד "למען תהילת הכנסייה והדת הנוצרית". צו הגירוש העניק ליהודים 4 שבועות באופן ממשי בשביל להסדיר את אותו ענייניהם ולעזוב את אותם ישראל. דבר הינו המועד העברי שממנו ואילך אינן הורשו בהרבה יותר יהודים להישאר במדינה שלנו אותה התקבלו בברכה ושגשגו לצורך עבודת מאות רבות שנים? ודאי, תשעה באב.

ואף על פי אכן, בני העם היהיודי מעולם לא התייאשו. מעולם איננו ויתרנו בעניין "הדת המטופשת" שנותר לנו או גם לגבי זכותנו לחזור לכאן אבותינו – שטח, סת', שנראה יש אפשרות ש מיותר בעיניך, מכיוון שלדעתך אפשרי להסתמך בדבר חופי המטבח שונים אפילו ההיסטוריה של העסק המתקיימות מטעם דיכוי, זהות ושואה.


כשד"ר פועלים ויצמן, שהפך מעתה ואילך לנשיא המרכזי הישראלי, נפגש יחד לורד בלפור, ראש הממשלה לשעבר מסוג בריטניה, והסביר לו את אותה הדבר הציוני, שאל את השיער בלפור למה התנגדו בני העם היהיודי לתוכנית אוגנדה כתחליף לפלשתינה. ויצמן השיב: "לורד בלפור, נניח שהייתי מציע לכם את אותה פריז במקום היישוב, כאשר היית מסכים?" "אבל", השיב בלפור, "ד"ר ויצמן, היישוב הנוכחית שלנו".

"זה נכון", השיב ויצמן. "אבל ירושלים נודעה שיש לנו כשלונדון היתה עדיין ביצה".

סת', אולי כן כדאי שתחקור פחות למעלה את אותו ההיסטוריה מטעם העם שברשותנו. הולם, שיש נלווים בפלשתינה. נוני באופן מעשי עולם שונא-יהודים הכיר איכשהו, בצורה פלא, קודם כל בדרך של הצהרת בלפור ובהמשך בדרך של ההצבעה באו"ם, שבתוך ים המדינות הערביות שקמו עליכם ליהודים זכות מינימום לפיסת אדמה זעירה שיוכלו לעיין לעוזרת ארץ, פיסת אדמה שיש להן היסטוריה מטעם איחוד שנמשך מאות קיימת, במימד הפיזי, הרוחני והרגשי.

הסיפור אחריו הינו קרוב לוודאי מפוקפק, אך השדר מהם, סת', הוא אכן שאמורה לדבר ממש לליבך. הלך אחת בלבד בסביבה פריז בתשעה באב. תוכנת תמלול בעברית חולף על-פני מקום כנסת, הנו שמע קולות בכי ואבל. "מה עובד פה?" שאל נפוליאון. שלישו הקלטות לבית משפט בעניין אובדן בית המקדש שלהם. "מתי נקרא קרה?", שאל נפוליאון. "לפני 1700 שנה אחת בערך", השיב השליש.

נפוליאון היווה ספקני. "ללא ספק, עם שמתאבל בעניין אובדן מקדשו במשך פרק זמן מאוד רב", אמר, "ראוי לראותו נבנה מחדש".

בתשעה באב בעת האחרונה, התאבלתי בעניין אחר המקדשים שנהרסו ולכן הטרגדיות המיוחדות הקיימות שנגרמו לכל מי שמעוניין כתוצאה ממעשי הזוועה שהיא אחרים. בכיתי בנושא העדר הרגישות, חוסר ההתחשבות ואף, החרטום שאני שונא להודות ככה, לגבי הטיפשות מטעם העם שבבעלותנו. 9 מכאיב שהיהודים בדור שאחרי השואה איננו מצליחים להיות מודעים לכך שהתאבדות תהיה הרסנית לא פחות מרצח.

סת', במידה ו תרשה לנו להדריך ההצעה ולסייע לך לראות בשביל מה כל אחד טועה טעות חמורה בהשוואה לארץ ישראל, בהשוואה ליהדות וביחס להרשל גרינבאום – שנמצא בלוח בתוך מעמקי נשמתך?

אשמח מאוד להזדמנות להמשיך איתך.

בכבוד אדיר,

בנימין בלך


Add ping

Trackback URL : https://manxfine5.bravejournal.net/trackback/8512558

Page top